מערכת ישיבה שמזמינה שיחה עומדת בלב חלל הרחצה, צבעוניות בהירה ושמיימית פוגשת קשת גוונים עזה, קווים ישרים ניצבים מול קימורים ואלמנטים מעוגלים. כך תוכנן השנה חלל הרחצה בבית האח

 

 

מתחם הרחצה בבית האח מזמין התכנסות. חלקו המרכזי אינו רק לרחצה. סביר להניח שבשל העובדה שהבית הזה אמור לייצר כמה שיותר אינטראקציות, גם כשמדובר במקום האינטימי ביותר בחר שמרי גל, מעצב בית האח, לשלב מקומות ישיבה נוחים.

ואולי זה יכול להיות רעיון לא רע גם כשמדובר בחלל הרחצה הביתי – חשבתם לתפוס את חלל הרחצה כמקום מפגש אלטרנטיבי? בלי הלחץ של כל היום, במקום הכי רגוע שאפשר לדמיין, כשאתם מתקלחים, בן הזוג שלכם יכול לשבת ממש מעבר למקלחון ולדבר אתכם על החיים. על אף שחלל הרחצה תחום במקלחון זכוכית, חלקו המרכזי בגימור חלבי שמייצר אטימה ושמירה על צנעת הפרט.

פינת הישיבה נבחרה בצבעוניות תואמת לחיפוי החלל ובמיוחד לאזור הרחצה – הריפוד מתכתב עם גוון אריחי החיפוי ורגלי מערכת הישיבה מתחברים מבחינה חומרית אל הכלים הסניטיריים- ראש טוש ומזלף עשויים ממתכת אף הם. הריפוד הרך בא בקונטרס לאריחי הריצוף החיפוי. הצורניות הנקיה בעלת הקווים הישרים של אריחי החיפוי והריצוף פוגשת טפט עם עיטורים במוטיבים בוטניים מעוגלים. פס מראה שרץ לאורך כל מתחם הכיורים יוצר השתקפות שמאפשרת לאריחי החיפוי להשתקף ולייצר מפגש מעניין עם הטפט שקבוע מעל לפס המראות.

חברת אלוני סיפקה את האריחים לחיפוי, ריצוף, כלים סנטיריים והמעצבת ענת אגסי מנהלת תחום אדריכלים ושיווק בחברת אלוני מסבירה: "החלל כולו מעוצב באופן שמזכיר חלל אירוח כייפי-  פלטת גווני פסטל, מייצרים רכות נעימה לשהות, אך מעבר לכך, קיימת התייחסות לגימורים לצורניות – אריחי החיפוי בגוון פודרה מגיעים עם פאזה שיוצרת מראה תלת ממדי. הריצוף בגוון טורקיז פטרול בגוון פחות קונבנציונאלי, אך מפתיע בהתאמה שלו לחלל. המפגש בין הפודרה לבין הפטרול יוצר מפגש קונטרסטי, שמאפיין במידה רבה את עיצוב בית האח השנה- עמידה על ניגודים בין רך לקשה, מקומר למעוגל, כהה ובהיר ועוד. הניגודיות המרהיבה שעולה במפגש שבין החיפוי הורדרד לריצוף בכחול עז, יוצרת עניין רב, אך עם זאת ללא יצירת עומס מיותר. הבחירה בכיורי רחצה ואסלה בגוון זית, מכניסה אל החלל נקודות צבע רכות שמתכתבות עם הצבעים סביבן.

צילום: ליאור גרנדמן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *