מתוך תערוכת צ'רסאי נגיעות מוזהבות, אגרגטים בצבעוניות מפתיעה, פסיפס בצורניות מקורית – טרנדים ומגמות בעולם העיצוב שזיהינו בתערוכת צ'רסאי האחרונה .

טרנדים ומגמות בעולם העיצוב מתפתחים ומשתנים כל הזמן וכאן תמצאו את כל מה שצריך לדעת בתחום לקראת 2022.

התערוכה בצ'רסאי היא מהחשובות שמתקיימות בעולם עיצוב הבית ובה מציגים מפעלים של אריחי פורצלן וקרמיקה, לצד פרקט, כלים סניטריים, ארונות אמבט וברזים. בדומה לשבועות האופנה הבילנלאומיים, התערוכה חושפת את המגמות הבולטות בעולם העיצוב לשנה הקרובה.

ענת אגסי מנהלת תחום אדריכלים ושיווק בחברת אלוני, היתה בתערוכה והיא מספרת על הטרנדים והמגמות שיככבו בעולם העיצוב בשנת 2022 :

  

אחד מהטרנדים ומגמות בעולם העיצוב כרגע-פלטת גוונים עזה

שימוש בטונים עמוקים של ירוק כהה, בורדו וכחול, לצד טורכיז צהוב וורוד. הפרשנות שמקבלים הצבעים על גבי האריחים, משלבת אלמנטים נוסטלגיים משנות ה-70. בישראל, מסבירה אגסי, הולכת ומתפתחת המודעות לשימוש בצבע, לצד הפלטה המונוכרומטית, הצרכן הישראלי נפתח יותר ויותר לשימוש בפלטות צבעים רחבות יותר. חשוב להבין שהצבעוני אינו מצועצע בהכרח וניתן לשלבו גם בחללים הקלאסיים ביותר.

אריחי טרצו
באדיבות אלוני ריצוף I COCCI. מידה 90 על 90 מחיר 370 שח למר. צילום אסף לוי

מראה גרניט וטרוורטין

סדרות אריחים המדגישות את מראה הגרניט והטרוורטין, עם אינטרפרטציות עכשוויות, ופרשנות מעודכנת לחומרים הקלאסיים.

טרצו
באדיבות אלוני ריצוף I COCCI. מידה 90 על 90 מחיר 370 שח למר. צילום אסף לוי

הטראצו מעמיק נוכחות – משחק צבעוני וצורני עם האגרגטים

הטראצו במגמת עליה מתמדת ובמתכונתו המודרנית, מציע משחק מעניין עם האגרגטים שבו, הן מבחינת הצבעוניות שלהם והן מבחינת גודלם. לטראצו מקום ניכר ומגמה זו עוד רחוקה מלמצות את עצמה.

קינטוסגי
באדיבות אלוני אריחי קינטסוגי מידה 60 על 60 מחיר 390 שח למר. צילום אסף לוי

נגיעות זהב

שילוב זהב הוא בבחינת מדגיש קו אסתטי ומחדד נימה מוקפדת, יוקרתית, מלאת שיק. הזהב משתלב במינונים שונים, בעיקר בתחום הריצוף והחיפוי. אפשר ללכת על כל הקופה או לבחור אריחים שמשלבים אותו בנגיעות סולידיות יותר, אך לא פחות משמעותיות וניכרות לעין. השנה ניכרת העמקה בשימוש בזהב והתרחבות שלו אל תוך חללי הבית.

זהב
באדיבות אלוני אריחי DOT מידה 60 על 120 מחיר 310 שח למר. צילום אסף לוי

האינטרפרטציה המחודשת של הפסיפס

ההיסטוריה תמיד חוזרת, והחזרה של הפסיפס בחליפה מהודקת ומתוחכמת, מציעה צורות מיוחדות, בהן צורות אובליות וצורות מעניינות נוספות. בדומה לטראצו, מרתק לראות כיצד שני מוצרים מוכרים וקלאסיים מקבלים אינטרפרטציות עכשוויות וממציאים את עצמם מחדש.

פסיפס
Cortina_Natural_Herringbone.tif צילום :אסף לוי

 

אריחים מדוקקים XL

האריחים המדוקקים הפכו להרבה מאיתנו את החיים ליותר קלים. עוביים המינימלי מאפשר ליישם אותם בקלות על הקירות, מה שפותר לעיתים מצב בו מעוניינים לצפות את החלל – רצפה וקירות באותו החומר. השנה יוצעו  אריחים מדוקקים ברוב סדרות האריחים כולל אריחי XL, מה שמדגיש את היכולת לחפות ולרצף ולקבל תחושה של משטח  במראה נקי ואחיד .

קורטינה
באדיבות אלוני אריחי קורטינה מידה 25 על 150 מחיר 272 שח למר. צילום אסף לוי

דגש על אריחי וורסאי

מראה העץ מכניס לכל חלל חמימות מלאת סטייל. השנה יככבו אריחי פורצלן במראה אריחי עץ, בטקסטורות ובשילוב צורות גיאומטריות, בדגש מיוחד על אריחי ורסאי שמדגישים משחק קלאסי של פריסת ריבועים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *