קרדיט לתמונות PIXABAY

עיצוב פנים הוא הרבה יותר מאשר סידור רהיטים ובחירת הצבעים בבית. הוא יכול להפוך את החלל הנוכחי לכזה שישקף את האישיות שלכם, שיענה על כל הצרכים של המתגוררים בבית ובסופו של דבר, יהפוך את המקום להכי שלכם. הנה 10 טיפים לעיצוב פנים נכון לבית שלכם.

הבנת המרחב שלכם

רגע לפני תחילת העיצוב חשוב להבין עם איזה חלל אתם עובדים. קחו בחשבון את מידות הבית, החדרים, הצורה, האור הטבעי וכל מאפיין טבעי שכבר קיים במקום.

בחרו את סגנון העיצוב

הבית צריך לשקף את סגנון האישיות שלכם ולא להפך. חשבו האם אתם יותר מינימליסטים, מודרניים או דווקא כפריים. חשבו מהו הסגנון שאהוב עליכם ובהתאם בצעו את העיצוב.

איזון זה שם המפתח

יש לחשוב על איזון בכל מרחב ותמיד לזכור כי יש לכל מקום שימוש כלשהו והמרחב לא יכול להיראות רק יפה אלא עליו להיות פרקטי ונוח. איזון זה שם המפתח לעיצוב שכיף לחיות בו.

צבעים ותאורה

צבעים ותאורה עם כלים רבי עוצמה בעיצוב פנים. הם קובעים את מצב הרוח, האווירה בחלל וכדאי ליצור פלטת צבעים לבית ולפחות לכל חדר כך שתוכלו להרגיש את ההרמוניה בבית.

פריסת ריהוט

יש להתאים את הריהוט לאורח החיים בבית כולל חשיבה על האורחים שיגיעו אליכם. צרו פינות שתיהנו לבלות בהם לבד, עם המשפחה ועם החברים.

אביזרים עם משמעות

תמונות משפחתיות, מזכרות מהעולם ויצירות אומנות יכולים כולם להוסיף לתחושת הפרטיות של הבית. כמובן, חשוב לאזן ולהימנע מבלגן ולשים לב כי כל פרטי משרת את החדר בו הוא נמצא.

טקסטיל ומרקמים

ניתן להשתמש בחומרים שמביאים מרקמים שונים לחלל ובכך ליצור עניין ועיצוב מיוחד. שטיחים, וילונות, כריות וערבוב בין מרקמים שונים יכולים להוסיף מגע מעניין ונעים בבית.

דגש על פתרונות אחסון

חללים עמוסים מקשים על העין ולכן בעיצוב פנים יש לשלב פתרונות אחסון חכמים כך שהמרחב ייראה ובאמת יהיה מסודר ומאורגן.

הוסיפו ירוק

אם אתם מאוהבי הצמחים אין כל ספק כי עציצים ופריטים טבעיים יוכלו להוסיף רבות לעיצוב הבית הפרטי שלכם. עשו זאת בנגיעות ובמקומות שתוכלו להגיע אליהם ולטפל בעציצים.

תוספת נגיעה אישית

הבית שלכם צריך לספר את הסיפור האישי שלכם. עיצוב פנים הוא תהליך אישי ולכן אתם צריכים להציג את הפריטים שחשובים לכם ולצאת מנקודת הנחה שאתם צריכים לאהוב את הבית ולא אף אחד אחר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *